2005-10-02 10:55:27• hírek • Szatmár.ro

Talmácsi győzött

Bravúros versenyzéssel nyerte Talmácsi Gábor a KTM Katari Nagydíját.

Talmácsi Gábor bravúros hajrával az utolsó pillanatban nyerte meg a Katari Nagydíjat. A gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentiméteres géposztályában a KTM magyar versenyzője a második helyről kezdte a futamot és végig versenyben volt az élről rajtoló Mika Kallióval.
Talmácsi fantasztikus motorozással az utolsó körben előzte meg csapattársát, így ebben az idényben harmadik futamgyőzelmét szerezte, Tóth Imre 29-ként ért célba.

Az összetett versenyben Mika Kallio 201 ponttal átvette a vezetést, mögötte a 199 pontos Lühti és a 156 pontos Talmácsi áll. A negyedliteresek versenyét az ausztrál Stoner, míg a MotoGP-t a világbajnok Valentino Rossi nyerte.